وارد کنندگان قبل از سفارش دادن کالاهای گرمایش هوا در انبوه چه چیزهایی را باید بررسی کنند؟
2026/10/21
سفارشات عمده کولر گازی پرتابل: چک لیستی که فصل را تعیین می کند
سفارش کانتینری کولر گازی پرتابل یک شرط فصلی است. کالاها باید از گمرک عبور کنند، غربالگری انطباق خرده فروش را پشت سر بگذارند، از زنجیره حمل و نقل جان سالم به در ببرند و در اتاق خواب مشتری عملکرد داشته باشند، همه اینها در یک پنجره فروش تقریباً دوازده هفته ای. اکثر شکست هایی که یک سفارش را به ضرر تبدیل می کنند، قبل از پرداخت ودیعه قابل مشاهده هستند، به شرطی که خریدار بداند چه چیزی را بپرسد و پاسخ چگونه باید باشد.
این چک لیست از شرایط تجاری تا کارتن را در بر می گیرد، به ترتیبی که ما به واردکنندگان سفارشات عمده توصیه می کنیم. این به طور عمدی صریح است: هر مورد در زیر به این دلیل وجود دارد که برای کسی هزینه داشته است.
1. بررسی های تجاری و مشخصات
- قرارداد ظرفیت — تأیید کنید که آیا BTU ذکر شده ASHRAE ناخالص، DOE SACC یا EN 14511 است. همان سخت افزار بسته به پاسخ می تواند 20 تا 30 درصد متفاوت قیمت گذاری شود، و تفاوت در مستندات است، نه عملکرد.
- سوابق تأیید نمونه — نمونه تأیید شده باید دارای شماره سریال یا مجموعه عکس نمونه طلایی با تاریخ باشد. تولید در مقایسه با آن سوابق انجام می شود، هرگز در مقایسه با توضیحات کتبی.
- شفافیت لیست مواد — برند و مدل کمپرسور، فاصله پره های کویل، نوع موتور فن، تامین کننده PCB. یک BOM مبهم، جایگزینی در آینده است.
- دامنه MOQ — روشن کنید که آیا MOQ برای هر مدل یا هر SKU اعمال می شود. تغییر رنگ پنل رایج ترین هزینه ابزار پنهان یا هزینه اضافی است.
- اعتبار قیمت و ارز — دوره اعتبار را مشخص کنید و اینکه آیا قیمت ثابت است یا به هزینه های کمپرسور و مس وابسته است.
- مسئولیت Incoterm و بسته بندی — FOB در مقابل CIF مشخصات کارتن را تغییر می دهد، و مشخصات کارتن جایی است که ادعاهای خسارت برنده یا بازنده می شوند.
از رقم ظرفیت در دمای طراحی بخواهید، نه فقط در نقطه رتبه بندی. یک واحد با 9000 BTU در 35 درجه سانتیگراد و یک واحد با 9000 BTU در 46 درجه سانتیگراد یک محصول یکسان نیستند، و دومی ساخت گران تری دارد.
2. مستندات انطباق
| بازار | اسناد مورد نیاز قبل از تولید |
|---|---|
| اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا | CE DoC شامل LVD، EMC و RoHS؛ گزارش ایمنی EN 60335-2-40؛ گزارش عملکرد EN 14511؛ برچسب انرژی و برگه محصول؛ مراجع ثبت WEEE و بسته بندی؛ اعلامیه F-gas در صورت لزوم |
| بریتانیا | UKCA DoC؛ برچسب انرژی بریتانیا؛ نام و آدرس واردکننده بریتانیا روی پلاک رتبه بندی |
| ایالات متحده | لیست UL یا ETL مطابق با UL 484؛ داده های تست DOE SACC؛ FCC Part 15 در صورت نصب کنترل بی سیم؛ قوانین مبرد CARB برای کالیفرنیا |
| کانادا | گواهینامه cUL یا CSA مطابق با نسخه قابل اجرا 60335-2-40؛ گزارش انرژی NRCan |
| شورای همکاری خلیج فارس | G-Mark مطابق با IEC 60335-2-40؛ SASO برای عربستان سعودی؛ ولتاژ و فرکانس تأیید شده در هر ایالت |
| استرالیا / نیوزیلند | RCM؛ AS/NZS 60335.2.40؛ ثبت نام MEPS |
دو بررسی بیشتر مشکلات گواهینامه را برطرف می کند. اول، تأیید کنید که دارنده گواهینامه همان نهادی است که شما از آن خرید می کنید، نه یک شرکت تجاری که دو مرحله دورتر است. دوم، تأیید کنید که لیست مدل در گواهینامه شامل شماره مدل دقیق در سفارش خرید است، از جمله پسوندی که نشان دهنده نوع پنل یا کنترل است. گواهینامه ای که "سری" را بدون لیست مدل پوشش می دهد، مدرک نیست.
3. بررسی مبرد و ایمنی
اگر واحد از R290 استفاده می کند، سفارش بیش از یک گواهینامه نیاز دارد. وزن شارژ در هر مدل، سوابق تست نشتی، ارزیابی منبع احتراق برای محفظه الکتریکی و طبقه بندی حمل و نقل در مدارک را بخواهید.
محاسبه غلظت ارزش انجام دادن خود را دارد. پروپان دارای حد اشتعال پایین حدود 38 گرم در متر مکعب است. شارژ 300 گرمی آزاد شده در یک اتاق مهر و موم شده 20 متر مکعبی، 15 گرم در متر مکعب یا تقریباً 39٪ LFL را می دهد؛ همان شارژ در یک اتاق 10 متر مکعبی 79٪ را می دهد. این تقسیم ساده توضیح می دهد که چرا محدودیت های شارژ در استاندارد ایمنی به حجم اتاق، ارتفاع نصب و تهویه گره خورده است تا یک عدد واحد که روی هر واحد مهر شده است. این یک محاسبه غربالگری است، نه تعیین انطباق — سازنده بدهکار محاسبه واقعی برای مدل به شماست.
اگر واحد از R410A یا R32 استفاده می کند، در دسترس بودن سهمیه تحت کاهش تدریجی F-gas قابل اجرا را تأیید کنید و اینکه آیا همان وزن شارژ را می توان در فصل بعدی عرضه کرد. در دسترس بودن مبرد به یک متغیر زنجیره تامین تبدیل شده است، نه یک پاورقی.
4. سازگاری الکتریکی و بازار
| مورد | چه چیزی را باید تأیید کرد |
|---|---|
| ولتاژ و فرکانس | 110-120 ولت 60 هرتز، 220-240 ولت 50 هرتز، یا دوگانه رتبه بندی شده؛ کمپرسور و موتور فن مطابق با شبکه مقصد، نه یک مصالحه مبتنی بر ترانسفورماتور |
| نوع دوشاخه | نوع G، F، E، I، B یا J، قالب دار، با طول سیم و سطح مقطع کابل ذکر شده در نقشه |
| حفاظت جریان | دوشاخه فیوز دار در صورت لزوم؛ راهنمایی قطع کننده در دفترچه راهنما مطابق با جریان نامی |
| زبان دفترچه راهنما و برچسب | مجموعه کامل زبان محلی، آدرس واردکننده صحیح، نام مدل مطابق با گواهینامه |
| رابط کنترل | واحدها، مقیاس دمای پیش فرض و فرمت تایمر مطابق با عادت محلی؛ مستندات برنامه و Wi-Fi در صورت نصب |
5. کنترل کیفیت و نمونه گیری
بازرسی یک تمرین آماری است و اعداد باید قبل از اینکه کارخانه از آمدن بازرس مطلع شود، توافق شوند. تحت ISO 2859-1 در سطح بازرسی عمومی II، یک دسته 1200 واحدی نمونه 80 قطعه ای را می کشد. در AQL 2.5 برای نقص های عمده، عدد پذیرش 5 و رد شدن از 6 شروع می شود؛ نقص های جزئی در AQL 4.0 از همان نمونه با محدودیت های گسترده تر استفاده می کنند. نوشتن این دو عدد در سفارش خرید، یک بحث را به یک رویه تبدیل می کند.
- پیش تولید — مقایسه نمونه طلایی، تأیید شارژ مبرد بر اساس وزن، تست نشتی 100٪، تأیید برچسب و دفترچه راهنما.
- در طول تولید — تست عملکرد در حال اجرا روی هر واحد، بررسی نقطه ای عملکرد خنک کننده روی نمونه، تست ولتاژ بالا و اتصال زمین، بررسی نقطه ای نویز.
- پیش از حمل — بازرسی AQL طبق برنامه توافق شده، تست افت روی کارتن بسته بندی شده، بررسی علامت گذاری کارتن، نظارت بر بارگیری کانتینر با عکس ها.
- مستندات — گزارش بازرسی با عکس، برگه های داده تست، لیست بسته بندی، و نمونه نگه داشته شده از محموله برای دوره گارانتی.
6. بسته بندی، بارگیری و هزینه تمام شده
محاسبات بارگیری جایی است که قیمت های خوش بینانه با فیزیک روبرو می شوند. یک کانتینر 40HQ تقریباً 76 متر مکعب حجم داخلی دارد؛ 85٪ قابل استفاده پس از پالت، بسته بندی و فضای درب را در نظر بگیرید. یک کارتن 0.45 × 0.40 × 1.00 متر 0.18 متر مکعب را اشغال می کند که حدود 360 واحد را تولید می کند؛ یک کارتن کوچکتر 9000 BTU با ابعاد 0.40 × 0.36 × 0.90 متر 0.13 متر مکعب را اشغال می کند و حدود 495 واحد را تولید می کند.
| مورد | شاسی بزرگ (14000-16000 BTU) | شاسی فشرده (7000-9000 BTU) |
|---|---|---|
| ابعاد کارتن | 0.45 × 0.40 × 1.00 متر | 0.40 × 0.36 × 0.90 متر |
| حجم کارتن | 0.180 متر مکعب | 0.130 متر مکعب |
| واحد در هر 40HQ با حجم قابل استفاده 85% | ~360 | ~495 |
| وزن ناخالص در هر واحد | 34-38 کیلوگرم | 26-30 کیلوگرم |
| وزن کل بار | ~12.5 تن | ~14 تن |
| محدودیت الزام آور | حجم | حجم، با وزن نزدیک |
هزینه تمام شده سپس از یک توالی ثابت پیروی می کند: FOB به علاوه کرایه در هر واحد به علاوه بیمه، CIF را می دهد؛ عوارض به CIF با نرخ خط HS اعلام شده اعمال می شود؛ هزینه های بندری و حمل و نقل داخلی در هر واحد اضافه می شود. با استفاده از واحدهای شاخص به جای قیمت، یک واحد در 100 FOB با 8 کرایه و 0.5 بیمه، CIF 108.5 دارد؛ 3٪ عوارض 3.26 اضافه می کند، و 1.5 هزینه بندری و داخلی، رقم تمام شده را به 113.3 می رساند — 13٪ بالاتر از FOB قبل از اولین نقطه حاشیه. خط تعرفه و نرخ کرایه خود را جایگزین کنید؛ ساختار مهم است، زیرا نشان می دهد که کاهش 5٪ FOB کمتر از بهبود 10٪ بارگیری ارزش دارد.
کیفیت کارتن باید در همان بحث باشد. واحدهای پرتابل سنگین هستند، از بالا بارگیری می شوند و اغلب در کنار خود حمل می شوند. درجه تخته، محافظ EPS یا لانه زنبوری برای پنل کنترل، شلنگ اگزوز و بسته کیت پنجره را تأیید کنید، و اینکه آیا کارتن علامت های افت و انباشت صحیح را حمل می کند. به صورت کتبی توافق کنید که در صورت رسیدن واحدها با ضربه، چه اتفاقی می افتد: تقسیم بین کارخانه، حمل کننده و بیمه گر توسط گزارش بازرسی تعیین می شود، نه با ایمیل پس از ورود.
7. گام بعدی: پرونده های فنی و قیمت گذاری عمده
برنامه ریزی محدوده معمولاً اندازه های شاسی را ترکیب می کند: یک مدل با ظرفیت بالا برای اتاق های بزرگ و یک مدل با حجم فشرده برای اتاق خواب. به عنوان مرجع، دسته کولر گازی پرتابل نشان می دهد که چگونه ظرفیت ها با ابعاد شاسی مطابقت دارند، واحد خود تبخیر شونده R290 با ظرفیت 16000 BTU با نرخ 50 لیتر در روز انتهای شاسی بزرگ جدول بالا را نشان می دهد، و مدل خنک کننده و گرمایشی R290 با ظرفیت 14000 BTU یک نوع خنک کننده/گرمایشی در همان کلاس را نشان می دهد.
ما می توانیم بسته اسناد مورد نیاز برای اجرای صحیح این چک لیست را ارائه دهیم — دیتاشیت ها، نقشه های ابعادی، نقشه های کارتن، لیست استاندارد تست در هر مدل، و شاخص فایل انطباق برای بازار مقصد شما. قیمت گذاری عمده بر اساس MOQ، بسته بندی، مشخصات دوشاخه و Incoterm شما ساخته می شود، با شرایط تجاری تأیید شده در هر پروژه به جای فرض شده.
بازار هدف، ترکیب ظرفیت و حجم مورد انتظار خود را ارسال کنید و ما یک بسته اسناد و ساختار قیمت گذاری را به شما باز می گردانیم که می توانید خط به خط آن را حسابرسی کنید.