Waar moeten importeurs op letten voordat ze draagbare airconditioners in bulk bestellen? Een praktische checklist

2026/10/21

Laatste bedrijfsnieuws over Waar moeten importeurs op letten voordat ze draagbare airconditioners in bulk bestellen? Een praktische checklist

Bulkbestellingen draagbare airconditioners: de checklist die het seizoen bepaalt

Een containerbestelling voor een draagbare airconditioner is een seizoensgebonden gok. De goederen moeten de douane passeren, de compliance screening van de retailer doorstaan, een hanteringsketen overleven en presteren in de slaapkamer van een klant, allemaal binnen een verkoopvenster van ongeveer twaalf weken. De meeste mislukkingen die een bestelling verliesgevend maken, zijn zichtbaar voordat de aanbetaling is gedaan, mits de koper weet wat hij moet vragen en hoe het antwoord eruit moet zien.

Deze checklist loopt van commerciële voorwaarden tot de doos, in de volgorde die we aanbevolen aan importeurs die bulkbestellingen plaatsen. Het is opzettelijk bot: elk item hieronder bestaat omdat het iemand geld heeft gekost.

1. Commerciële en specificatiecontroles

  • Capaciteitsconventie — bevestig of de opgegeven BTU ASHRAE bruto, DOE SACC of EN 14511 is. Dezelfde hardware kan 20-30% duurder worden aangeboden, afhankelijk van het antwoord, en het verschil zit in de documentatie, niet in de prestaties.
  • Goedkeuringsrecord monster — het goedgekeurde monster moet een serienummer of een set foto's van het gouden monster met datum dragen. De productie wordt vergeleken met dat record, nooit met een schriftelijke beschrijving.
  • Transparantie van de stuklijst — merk en model compressor, spoed van de lamellen, type ventilator motor, leverancier printplaat. Een vage stuklijst is een toekomstige substitutie.
  • MOQ-bereik — verduidelijk of MOQ per model of per SKU geldt. Wijzigingen in paneelkleur zijn de meest voorkomende verborgen gereedschaps- of toeslagkosten.
  • Prijsgeldigheid en valuta — vermeld de geldigheidsperiode en of de prijs vast is of geïndexeerd aan compressor- en koperkosten.
  • Incoterm en verpakkingsverantwoordelijkheid — FOB versus CIF bepaalt wie eigenaar is van de kartonspecificatie, en de kartonspecificatie is waar schadeclaims worden gewonnen of verloren.

Vraag naar de capaciteitswaarde bij de ontwerpomgeving, niet alleen bij het nominale punt. Een unit die wordt aangeboden voor 9.000 BTU bij 35°C en een unit die wordt aangeboden voor 9.000 BTU bij 46°C zijn niet hetzelfde product, en de tweede is duurder om te produceren.

2. Compliance documentatie

MarktDocumenten te verkrijgen vóór productie
EU / EERCE DoC voor LVD, EMC en RoHS; EN 60335-2-40 veiligheidsrapport; EN 14511 prestatierapport; energielabel en productfiche; WEEE en registratienummers voor verpakkingen; F-gasverklaring indien van toepassing
Verenigd KoninkrijkUKCA DoC; UK energielabel; naam en adres van de Britse importeur op het typeplaatje
Verenigde StatenUL of ETL-lijst naar UL 484; DOE SACC testgegevens; FCC Deel 15 indien draadloze bediening is geïnstalleerd; CARB koelmiddelregels voor Californië
CanadacUL of CSA-certificering voor de toepasselijke 60335-2-40 editie; NRCan energie rapportage
GCCG-Mark naar IEC 60335-2-40; SASO voor Saoedi-Arabië; bevestigde spanning en frequentie per staat
Australië / NZRCM; AS/NZS 60335.2.40; MEPS registratie

Twee controles vangen de meeste certificaatproblemen op. Ten eerste, verifieer dat de houder van het certificaat de entiteit is van wie u koopt, niet een handelsonderneming twee stappen verwijderd. Ten tweede, verifieer dat de lijst met modellen op het certificaat het exacte modelnummer op de inkooporder bevat, inclusief de suffix die de paneel- of besturingsvariant aangeeft. Een certificaat dat "serie" dekt zonder een lijst met modellen is geen bewijs.

3. Koelmiddel en veiligheidsbeoordeling

Als de unit R290 gebruikt, vereist de bestelling meer dan een certificaat. Vraag naar het laadgewicht per model, het lektestrapport, de beoordeling van de ontstekingsbron voor het elektrische compartiment en de transportclassificatie op de papieren.

De concentratieberekening is de moeite waard om zelf te doen. Propaan heeft een lagere ontvlambaarheidsgrens van ongeveer 38 g/m³. Een lading van 300 g vrijgegeven in een afgesloten ruimte van 20 m³ geeft 15 g/m³, of ongeveer 39% van de LFL; dezelfde lading in een ruimte van 10 m³ geeft 79%. Die eenvoudige deling verklaart waarom de laadlimieten in de veiligheidsnorm gekoppeld zijn aan het kamer volume, de installatiehoogte en de ventilatie in plaats van aan een enkel getal dat op elke unit is gestempeld. Het is een screeningberekening, geen compliancebepaling — de fabrikant is u de werkelijke berekening voor het model verschuldigd.

Als de unit R410A of R32 gebruikt, bevestig dan de beschikbaarheid van quota onder de toepasselijke F-gasfase-uitfasering en of hetzelfde laadgewicht volgend seizoen kan worden geleverd. Koelmiddelbeschikbaarheid is een variabele in de toeleveringsketen geworden, geen voetnoot.

4. Elektrische en markt aanpassing

ItemWat te verifiëren
Spanning en frequentie110–120 V 60 Hz, 220–240 V 50 Hz, of dubbel nominaal; compressor en ventilator motor afgestemd op het bestemming net, niet een transformator-gebaseerde compromis
StekkertypeType G, F, E, I, B of J, gegoten, met snoerlengte en kabeldoorsnede vermeld op de tekening
StroombeveiligingGezekerde stekker waar vereist; zekeringadvies in de handleiding consistent met de nominale stroom
Taal handleiding en labelVolledige lokale taal set, correct importeursadres, modelaanduiding identiek aan het certificaat
BedieningsinterfaceEenheden, standaard temperatuurschaal en timerformaat passend bij lokale gewoonten; app en Wi-Fi documentatie indien aanwezig

5. Kwaliteitscontrole en bemonstering

Inspectie is een statistische oefening, en de cijfers moeten worden overeengekomen voordat de fabriek weet dat er een inspecteur komt. Volgens ISO 2859-1 op algemeen inspectieniveau II, trekt een partij van 1.200 eenheden een steekproef van 80 stuks. Bij een AQL van 2,5 voor grote defecten is het acceptatienummer 5 en begint de afwijzing bij 6; kleine defecten bij AQL 4,0 gebruiken dezelfde steekproef met ruimere limieten. Het schrijven van die twee getallen in de inkooporder verandert een discussie in een procedure.

  1. Pre-productie — vergelijking gouden monster, koelmiddel lading geverifieerd op gewicht, 100% lektest, label en handleiding goedkeuring.
  2. Tijdens productie — functionele proefrit op elke unit, koelprestaties steekproef op het monster, hoogspanning en aardingstest, geluidssteekproef.
  3. Pre-shipment — AQL inspectie volgens het overeengekomen plan, droptest op de verpakte doos, controle van de markering op de doos, supervisie van het laden van de container met foto's.
  4. Documentatie — inspectierapport met foto's, testgegevensbladen, paklijst, en een bewaard monster uit de zending dat wordt bewaard voor de garantieperiode.

6. Verpakking, laden en kostprijs bij aankomst

Laadberekeningen zijn waar optimistische offertes de natuurkunde ontmoeten. Een 40HQ container heeft ongeveer 76 m³ interne volume; reken op 85% bruikbaar na pallets, verpakkingsmateriaal en deuropening. Een doos van 0,45 × 0,40 × 1,00 m neemt 0,18 m³ in beslag, wat ongeveer 360 eenheden oplevert; een kleinere doos van 9.000 BTU van 0,40 × 0,36 × 0,90 m neemt 0,13 m³ in beslag en levert ongeveer 495 op.

ItemGroot chassis (14.000–16.000 BTU)Compact chassis (7.000–9.000 BTU)
Afmetingen doos0,45 × 0,40 × 1,00 m0,40 × 0,36 × 0,90 m
Volume doos0,180 m³0,130 m³
Eenheden per 40HQ bij 85% bruikbaar volume~360~495
Brutogewicht per eenheid34–38 kg26–30 kg
Totaal vrachtgewicht~12,5 t~14 t
Bindende beperkingVolumeVolume, met gewicht dicht erachter

De kostprijs bij aankomst volgt dan een vaste reeks: FOB plus vracht per eenheid plus verzekering geeft CIF; invoerrechten worden toegepast op CIF tegen het tarief voor de aangegeven HS-lijn; havenkosten en binnenlands transport worden per eenheid toegevoegd. Gebruikmakend van indexeenheden in plaats van prijzen, heeft een eenheid op 100 FOB met 8 vracht en 0,5 verzekering een CIF van 108,5; een 3% invoerrecht voegt 3,26 toe, en 1,5 van haven- en binnenlandse kosten brengt het cijfer bij aankomst op 113,3 — 13% boven FOB vóór het eerste margepunt. Vervang uw eigen tarieflijn en vracht tarief; de structuur is wat telt, omdat het laat zien dat een 5% FOB-reductie minder waard is dan een 10% laadverbetering.

Kwaliteit van de doos hoort in hetzelfde gesprek thuis. Draagbare units zijn zwaar, van bovenaf beladen en worden vaak op hun zijde gehanteerd. Bevestig de kwaliteit van het karton, EPS- of honingraatbescherming voor het bedieningspaneel, de afvoerslang en de raamkit, en of de doos de juiste val- en stapelmarkeringen draagt. Spreek schriftelijk af wat er gebeurt als units gedeukt aankomen: de verdeling tussen fabriek, expediteur en verzekeraar wordt bepaald door het inspectierapport, niet per e-mail na aankomst.

7. Volgende stap: Technische bestanden en bulkofferte

Reeksplanning mixt meestal chassisgroottes: een model met hoge capaciteit voor grote kamers en een compact volumemodel voor slaapkamers. Ter referentie, de categorie draagbare airconditioners laat zien hoe capaciteiten overeenkomen met chassisafmetingen, de 16.000 BTU R290 zelfverdampende unit met een capaciteit van 50 L/dag vertegenwoordigt het einde van het grote chassis van de bovenstaande tabel, en de 14.000 BTU R290 koel- en verwarmingsmodel toont een koel/verwarmingsvariant binnen dezelfde klasse.

Wij kunnen het documentenpakket leveren dat nodig is om deze checklist correct uit te voeren — datasheets, afmetingstekeningen, kartontekeningen, de lijst met testnormen per model, en de compliancebestandindex voor uw bestemmingsmarkt. Bulkoffertes worden opgebouwd tegen uw MOQ, verpakking, stekkerspecificatie en Incoterm, met commerciële voorwaarden per project bevestigd in plaats van aangenomen.

Stuur uw doelmarkt, capaciteitsmix en verwachte volume en wij sturen u een documentenpakket en een offerte structuur die u regel voor regel kunt auditen.

Terug naar lijst